کتاب «زندگی به سبک جهادی» که حجت‌الاسلام رستمی آن را گردآوری کرده و از سوی انتشارات شهید کاظمی منتشر شده به چاپ چهارم رسید.

به گزارش وبلاگ زندگی بهتر، کتاب «زندگی به سبک جهادی» که حجت‌الاسلام محمد رستمی آن را تدوین کرده و انتشارات شهید کاظمی آن را منتشر کرده به چاپ چهارم رسید.

کتاب «زندگی به سبک جهادی» تاکنون مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته و 13هزار نسخه از آن راهی کتابفروشی‌ها شده است.

منظور از جهاد در اسلام «فقط جنگیدن و به میدان جنگ رفتن نیست»، بلکه منظور از جهاد «این است که انسان خود را همیشه در میدان حرکت و مبارزه با مانع‌ها و مانع‌تراش‌ها ببیند، احساس تکلیف کند، احساس تعهد کند.» پس معیارِ جهاد، شمشیر و میدان جنگ نیست. معیار جهاد، همان چیزى است که امروز در زبان فارسىِ ما در کلمه‏ «مبارزه‌» وجود دارد. فلانى آدم مبارزى است، فلانى آدم مبارزى نیست. نویسنده‏ مبارز، نویسنده‏ غیر مبارز، عالِم مبارز، عالِم غیر مبارز، دانشجوى مبارز و طلبه‏ مبارز، دانشجوى غیر مبارز و طلبه‏ غیر مبارز، جامعه مبارز و جامعه‏ غیر مبارز. پس، جهاد یعنى «مبارزه» و قتال یک گوشه‏‌اى ازجهاد است.

وجود جهاد و فرهنگ جهادی یکی از ضروریات لاینفک فرد و جامعه اسلامی است زیرا مقوله جهاد و فرهنگ جهادی تکمیل کننده اسلام ناب محمدی (ص) و بفرموده امیرالمومنین علی (ع) آن مجاهد حقیقی، یکی از پایه‌های مهم و اساسی ایمان و طبق فرمایش قرآن کریم، جهاد ملاک تمیز مومنان حقیقی از غیر است، زیرا «مؤمن حقیقی آن کسی است که ایمان را با جهاد و هجرت و نصرت همراه می‌کند».

برای شناخت دقیق جهاد و فرهنگ جهادی، چه جایی بهتر از محضر حکیمانه نائب امام زمان (ارواحناه له فداه) و ولی امر مسلمین جهان، حضرت آیت‌الله خامنه ای(مدظله العالی) که منویات و بیانات ایشان حقیقتا ناظر به مبانی دین و مصلحت جامعه مسلمین است. برای این مجموعه عینا از کلام ایشان بهره گرفته شده و بیانگر توجه ویژه و نوع نگاه ایشان، نسبت به مقوله مهم و اساسی جهاد است که باید به عنوان یک فرهنگ در جامعه مطرح و به آن پرداخته شود.

آن جایی که فرهنگ جهادی نیست و فرهنگ مادی حاکم است، هر انسانی به تنهایی خودش محور همه حوادث عالم است، سود را برای خود می‌خواهد و ضرر را از خود دفع می‌کند. اصل برای او این است، لذا تعارض‌ها و بی اخلاقی‌ها و بی صداقتی‌ها و دشمنی‌ها پیش می‌آید. آن جایی که حرکت و روح جهادی وجود دارد، انسان در ایمان و آرمان و خدمت به دیگران حل می‌شود و خود رافراموش می‌کند. این روحیه را باید در جامعه تقویت کرد.

چاپ چهارم کتاب «زندگی به سبک جهادی» تدوین شده توسط حجت‌الاسلام محمدرستمی از سوی انتشارات شهیدکاظمی منتشر شده است که حاوی 264 صفحه و با شمارگان 5هزار نسخه به چاپ چهارم رسیده است. علاقه‌مندان به تهیه این کتاب می‌توانند این کتاب 11هزار تومانی را از فروشگاه اینترنتی «من و کتاب» تهیه کنند./فارس