هیچ فرمول یا نسخه واحدی برای مدیریت روابط انسان‌ها وجود ندارد، که بگوییم روابط بایستی این ویژگی و خصوصیات را داشته باشد.

به گزارش وبلاگ زندگی بهتر، گفته می‌شود که ازدواج موفق بر پایه و مرتبط با رضایت خانواده است ولی در مواردی نیز ممکن است این درست نباشد. در نتیجه همه چیز به شرایط هر فرد بستگی دارد و نیز به اهداف او از ازدواج.
منطقی تصمیم بگیرید!

در ظاهر عروسی فقط یک جشن است ولی تصمیم و در نهایت انتخاب شما آنقدر بزرگ و سرنوشت ساز است که تمام سال‌های عمرتان را از آن خود خواهد کرد. قبل از آن که بزرگ‌ترین انتخاب زندگی خود و حتی نسل آینده‌تان را بگیرید، منطقتان را بیدار کنید! هادی شما در این مسیر پر پیچ و خم، منطق شماست؛ نه احساس شما!
به دنبال نسخه خوشبختی در سایت‌ها نباشید!

تابناک البرز در ادامه گزارش خود می نویسد: هیچ فرمول یا نسخه واحدی برای مدیریت روابط انسان‌ها وجود ندارد، که مثلاً بگوییم همسر شما و یا روابط شما می‌بایستی این ویژگی ها و خصوصیت‌ها را داشته باشد تا رستگار و خوشبخت شوید. ولی بطور معمول یک سری نکات وجود دارند که در روابط و زندگی بیشتر زوج های موفق دیده شده و یا به اشتراک وجود دارند که ممکن است در حد یک توصیه باشد.
صفات خوب همیشه خوب است، اولویت‌ها است که تفاوت دارند!

بسیاری از افراد به دنبال آن هستند که همسری مؤدب، خوش اخلاق، خوش قیافه، خوش تیپ، با سواد، تحصیل کرده، مرفّه و همین‌طور از خانواده خوش‌نام و خوش سیرت اختیار کنند و به راستی چه کسی بدش می آید که همسرش تمامی این صفات مثبت را دارا نباشد؟ تفاوت تنها در نحوه اولویت بندی خواسته هاست!
این تفاوت در اولویت بندی است که موجب می شود که معیار های ازدواج عروس و داماد با دیگری فرق داشته باشد. برای یکی اخلاق مهم تر است برای دیگری موقعیت اجتماعی و جذابیت های ظاهری... و برای شخصی دیگرخانواده و افکار و فرهنگ خانواده...

شرط لازم، تنها لازم است ولی کافی نیست!

هیچ کس نمی تواند به شما دیکته کند چه معیاری برایتان مهم‌تر باشد. این خود شما هستید که می بایستی تصمیم بگیرید. اما معیارهایی وجود دارند که لازمه روابط زن و شوهری است که آنها را نمی توان نادیده گرفت؛ همچون اخلاق، وفاداری، از خود گذشتگی و...
قبل از هر تصمیمی، به اندازه کافی مطالعه کنید و از مشاورین و سایت های مرتبط مدد بجویید. همینطور با خانواده و دوستان نزدیک خود مشورت کنید و از آنها راهنمایی بگیرید؛ سعی کنید از تجربیات موفق دیگران بهره و از تجربیات ناموفق درس عبرت بگیرید.
یادتان باشد که ازدواج یک فرآیند منطقی و یک تصمیم بلند مدت دو نفره است که می‌تواند تعیین کننده سرنوشت دو خانواده و یک نسل بعد از شما باشد! در نتیجه باید مناسب‌ترین و بهترین تصمیم را برای این امر در نظر داشته باشید. در ضمن بدانید که بعد از آنکه انتخاب مناسبی کردید باید انرژی مضاعفی را جهت حفظ و نگه‌داری چنین رابطه
ای بگذارید./فارس